יום שלישי, 20 באוקטובר 2015

איך להרגיש נפלא לקראת החורף

אפשר להרגיש טוב גם בחורף, כאשר מזג האוויר הצונן גורם לתקלות בלתי צפויות שמשבשות את סדר היום, ויש להמתין שעות ארוכות ואפילו ימים להפסקת הגשמים. אז למרות מזג אוויר אפרורי, לאחר ביטול פגישה חשובה ואפילו עם הצטננות קלה, כמה טיפים להרגשה נפלאה בחורף.

מתי מתחילים?
להתחיל בסתיו - עונת החורף היא תקופה ממש לא נוחה לתיקון תקלות שונות, כולל תיקונים קטנים שלכאורה אפשר לדחותם. מה שנראה כתקלה קטנה בקיץ עלול להפוך לבעיה רצינית בחורף. לכן, רצוי להיות מוכנים מבעוד מועד. לא לדחות את בדיקת הרכב או את ביצוע התיקונים הקטנים בבית, לתחילת עונת הגשמים.

חורף בריא - בעונה הקרה גוברת הנטייה למחלות בדרכי נשימה, מהצטננות קלה ועד למצבים המחייבים אשפוז בבתי חולים. לכן, לאנשים להם נטייה למחלות מומלץ, לעבור בדיקה רפואית עונתית לקראת העונה הקרה.

להרגיש ולהיראות
רענון המלתחה - שינויי העונה הם סיבה מצוינת לשדרוג המלתחה ולפינוי הארון לבגדי החורף החדשים. פעמים רבות, כאשר ממיינים את פריטי הלבוש מהשנים הקודמות, מחליטים להשליך את הבגדים הישנים. לא להשליך את כל המלתחה הישנה - השאירו לעצמכם אימונית ישנה ונוחה או סוודר גדול ועוטף, שיכולים להיות בדיוק הבגד החמים והנעים שמתאים לישיבה מול הטלוויזיה בערב גשום.


גוונים של איפור - גווני האיפור משתנים בהתאם לעונה, אבל החורף, שמציע תאורה טבעית רכה ורומנטית שמסתירה יותר משמגלה, הוא התקופה בה הפנים נחשפים לתאורה מלאכותית חזקה, שעלולה לחשוף את פגמי העור. לכן, מעבר לשינוי גוון השפתון כדאי לבדוק ''make over גם למייק-אפ.

לכייף ביום גשום

ספר טוב - 'נתקעתם' בבית לקראת פגישה חשובה? הגשם לא מפסיק לרדת? קריאת ספרים היא תרופה נפלאה לשיפור מצב הרוח. מתי בפעם האחרונה צחקתם בקול רם? ספרים יכולים לרתק, לרגש, אפילו להצחיק אתכם. 

5 דקות ביום - תרגילי התעמלות ממריצים/מרגיעים, מאיצים את זרימת הדם ומשפרים את ההרגשה הכללית. אמנם בימי חורף גשומים לא תמיד מתאפשר לצאת למסלול ההליכה הקבוע או לאימון הכושר, אבל אפשרי למצוא את תכנית 5 דקות ההתעמלות המתאימה ביותר, מתוך מבחר גדול של הדרכות וסרטוני וידאו. 5 דקות תרגול בסלון, בחדר העבודה או במטבח עשויים לשפר את ההרגשה הכללית לכל היום. 


תה מתובל - הכינו תה מחליטה והוסיפו לו מרכיבי טעם ובריאות, המשקה הטעים יחמם אתכם וישפר את הרגשתכם. את החליטה ניתן להכין מתמצית רגילה או תה פרות, או מעשבי מרפא כגון קמומיל, נענע או מרווה. למשקה מוסיפים מקל קינמון ריחני, חתיכה קטנה של שורש ג'ינג'ר (מחמם!), פלחי פרי הדר, מיץ לימון, דבש, ועוד. משקה נהדר לאווירה חורפית.