יום שלישי, 8 בדצמבר 2015

בחירת מקום אחסון לכלי גינה


היכן אתם מאחסנים את כלי העבודה לטיפוח הגינה שלכם? יש המעדיפים להחזיק כלי עבודה לגינה כגון מכסחת דשא במרתף או בחניית הרכב, אחרים משתמשים במחסני גינה.

מחסני גינה הם פתרונות אידיאליים לאחסון חוץ ולתחזוקת הגינה. במחסן אפשר לשמור הכול, החל מכלי עבודה גדולים כגון צינורות ומכסחות וכלה במגרפות, מזמרות, קופסאות דשן ועוד. מחסן גינה יכול להיות מבנה קבוע, או מחסן טרומי קל. לא כולם מודעים לכך שלהקמת מחסני גינה (גם טרומיים) נדרש היתר בנייה של הרשות המקומית (רצוי לבדוק מראש).

איך לבחור מקום אחסון לכלי גינה

בחירת מקום אחסון לכלי גינה צריכה לכלול שיקולים טכניים, שיקולי נוחות ואת אופן שילוב המבנה בנוף החצר.

כדאי לתכנן את מיקום המבנה כך שלא ינצל אזורים חיוניים מהשטח. חשוב למקמו על אדמה שאינה שוקעת עם הגשמים, או להציבו על משטח בטון יציב. וכמובן, על מקום האחסון לכלי הגינה להיות נוח לגישה, אם ביציאה מהבית, במעבר משביל הכניסה וכדומה.

שיקול נוסף הוא השימוש במבנה - האם ישמש לאחסון כלי גינה גדולים כגון מכסחות דשא וצינורות השקיה, או לאחסון מגרפות וכלי גינון ידניים? לרוב מחסני הגינה שטח אחסון פנימי גדול, המאפשר אחזקת כלי גינה רבים. בנוסף, לשטח הפנים ניתן להוסיף שולחן עבודה, ארונות אחסון, מדפים, מתלים (למזמרות), ארגזי כלים ועוד.

כמובן, חשוב לוודא שהמבנה הוא מקום בטוח לכל המשפחה, הרי מוחזקים בו צעצועי חצר, אופני ילדים ועוד. כמה כללי בטיחות בסיסיים לכל מבנה אחסון בגינה: על מבנה האחסון להיות עמיד מפני דליקות, עם פתחי אוויר (או אמצעי אוורור מתאימים), מאובזר בדלת תקינה, וכמובן, ציוד הדברה וחומרים מסוכנים אחרים מומלץ להחזיק הרחק מהישג יד, בארון סגור.

לא רק מקום פרקטי לאחסון


מבנה אחסון לכלי גינה יכול להשתלב באופן דקורטיבי בנוף, לדוגמה על ידי מיקומו בקרבת עצים, בריכה קטנה או גדר מעוצבת. על ידי בניית שביל גישה והוספת ספסל ניתן להפוך את אזור המחסן לפינת חמד לגנן החובב. הצבת עציצים או שתילת שיחים ופרחים בסביבת המחסן ועוד רעיונות עיצוב רבים, שמצליחים להפוך את מקום האחסון הפרקטי לחלק אינטגרלי של עיצוב הגינה.